تقی‌زاده تا ۱۵ آذر شهردار مشهد است/ نیازی به تعیین سرپرست نیست

 

رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد با توجه به اعلام زمان جدید اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، گفت: تقی‌زاده خامسی تا ۱۵ آذر هم‌چنان شهردار مشهد است و قاعدتاً تا آن روز نیازی به تعیین سرپرست وجود ندارد.
سیدمحسن حسینی‌پویا در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در واکنش به تغییر زمان اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان از ۲۶ آبان‌ماه به ۱۵ آذر، درخصوص زمان انتخاب سرپرست و شهردار جایگزین، اظهار کرد: تعیین سرپرست مختص زمانی است که شهرداری، شهردار نداشته باشد؛ با توجه به این‌که شهردار هم‌چنان در  سمت خود حضور دارد و استعفا نداده و از سوی شورا نیز برکنار نشده و از سوی قانون نیز مانعی برای فعالیتش وجود ندارد، پس با اعلام جدید، تقی‌زاده خامسی تا ۱۵ آذر هم‌چنان شهردار مشهد است و نیازی به تعیین سرپرست وجود ندارد.
وی ادامه داد: قاعدتاً با این اعلام، تعیین سرپرست موضوعاً منتفی شده است و احیاناً اگر لازم باشد باید برای ۱۶ آذر سرپرست تعیین شود.
حسینی‌پویا در خصوص روند انتخاب شهردار جایگزین در صورت کناره‌گیری تقی‌زاده خامسی، تصریح کرد: شب گذشته پیش از آن که خبر اعلام زمان جدید را داشته باشیم، جلسه‌ای در خصوص انتخاب شهردار جایگزین داشتیم. هم‌چنین قرار بود جلسه بعدی روز پنج‌شنبه برگزار شود که با توجه به اعلام این موضوع، احتمال دارد تغییری در این زمان ایجاد شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که بحث این بود که اولویت اصلی با آقای تقی‌زاده خامسی است و فعلاً تغییری در اولویت اصلی ایجاد نشده است، اگر اعضای شورا تصمیم بگیرند روند انتخاب شهردار به تأخیر بیفتد، انتخاب شهردار جایگزین به تأخیر خواهد افتاد؛ در غیر این صورت اعضا باید تصیم بگیرند که این موضوع در اختیار هیئت‌رئیسه و ریاست شوراست.
رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد درباره ابهامات موجود در بازنشستگی تقی‌زاده خامسی، بیان کرد: موضوعی که آقای تقی‌زاده خامسی پیگیری می‌کردند این بود که حکم بازنشستگی ایشان زودتر از موعد صادر شده و این حکم بازنشستگی مطابق قانون نبوده است. 
وی افزود: ظاهراً این موضوع در دیوان عدالت اداری مطرح است و اگر اثبات شود که حکم بازنشستگی قانونی نبوده و ابطال شود، نباید به آن حکم بازنشستگی ترتیب اثر داده شود. البته در جریان ریز جزئیات نیستم، اما اگر مشخص شود که حکم بازنشستگی ایشان قانونی نبوده و ابطال شود، قاعدتاً ایشان مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نمی‌شوند.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =