جشنواره انتخاب برترین‌های مساجد در خراسان‌رضوی برگزار می‌شود

 

بسیج

رئیس بسیج محلات و مساجد خراسان‌رضوی گفت: همزمان با هفته بسیج، جشنواره انتخاب برترین‌های مساجد خراسان رضوی برگزار می‌شود.

یحیی سالاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: جشنواره انتخاب برترین‌های مساجد همزمان با هفته بسیج برگزار می‌شود و از مساجدی که ارکان‌ آنها شامل امام جماعت، پایگاه بسیج، هیئت امنا، کانون فرهنگی فعال و هماهنگ باشند تقدیر می‌شوند.

وی افزود: همزمان با روز جهانی مسجد که ۳۱ مرداد ماه است، تمامی مساجد و پایگاه‌های بسیج محلات برنامه‌های فرهنگی، هنری خواهند داشت و در شهرستان‌ها نیز مراسم روز جهانی مسجد پیگیری می‌شود.

رئیس بسیج محلات و مساجد خراسان رضوی تصریح کرد: ۱۸۸ حوزه بسیج در استان خراسان‌رضوی داریم که هر‌کدام شامل ۲۰ تا ۳۰ پایگاه بسیج در سطح مساجد و محلات است. 

سالاری با بیان اینکه ۵ هزار و ۳۳۰ مسجد و حسینیه در سطح خراسان‌رضوی فعالیت دارند عنوان کرد: براساس  جمعیتی که در مساجد وجود دارد پایگاه بسیج تشکیل می‌شود و اگر در یک منطقه ۲۰ تا ۳۰ پایگاه تشکیل شود حوزه بسیج احداث خواهد شد.

وی گفت: در حاشیه شهر مشهد احداث پایگاه در ۱۰۰ مسجد در دستور کار قرار داشت که تعداد زیادی از این پایگاه‌ها و مساجد در حاشیه شهر مشهد با همکاری سپاه امام رضا(ع) و مرکز رسیدگی به امور مساجد احداث شده است.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + شش =