هنوز مجوز واردات انبه صادر نشده/ تمام انبه‌های موجود در بازار خراسان‌رضوی “قاچاق” است

 

انبه

عضو اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه هنوز مجوز واردات انبه صادر نشده و این کار در شرف وقوع است باید گفت تمام انبه‌های موجود در بازار مشهد و خراسان‌رضوی قاچاقی است.

حیدر ساکن در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: هم اکنون یکی از میوه‌هایی که به وفور در بازار میوه و تره‌بار مشهد وجود دارد انبه بوده و این در حالی است که هنوز مجوز واردات این میوه صادر نشده است.

وی بیان کرد: به عبارت ساده‌تر تمام انبه‌هایی که هم‌اکنون در بازار میوه و تره‌بار خراسان رضوی وجود دارد قاچاق هستند و موارد قرنطینه و سایر مواردی از این دست در آنها رعایت نمی‌شود.

رئیس اتحادیه بارفروشان مشهد مقدس تأکید کرد: همچنین نمونه‌های قاچاق برخی از انواع میوه‌ها مانند لیموترش نیز به ندرت در بازار دیده می‌شود و متأسفانه از ورود آنها پیشگیری نمی‌شود.

ساکن خاطرنشان کرد: یکی از اصلی‌ترین عللی که سبب بروز برخی از مشکلات در بازار از جمله ورود محصولات قاچاق و یا بالا رفتن یک‌باره برخی از قیمت‌ها سیاست‌های نادرست دولت برای دادن مجوز واردات و صادرات است که سبب می‌شود در این بخش‌ها نابه‌سامانی ایجاد شود.

وی با اشاره به حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: خوشبختانه میوه در بازار به وفور یافت شده و مشکلی از بابت تأمین آن وجود ندارد و قیمت برخی از اقلام هم رو به کاهش بوده و امید می‌رود در ادامه نیز روند به همین صورت باشد.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =