واکنش مدیرعامل اتوبوسرانی مشهد به جمع‌آوری نرده‌های خط ۳ بی.آر.تی مشهد

مراسم اضافه شدن 161 اتوبوس به ناوگان اتوبوس رانی BRT

مدیرعامل اتوبوسرانی مشهد نسبت به جمع‌آوری نرده‌های خط ۳ بی.آر.تی مشهد واکنش نشان داد.

علی‌اصغر نیشابوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس با اشاره به جمع‌آوری بخشی از نرده‌های خط ۳ بی.آر.تی مشهد اظهار داشت: این جمع‌آوری از سمت ما نبوده و بخشی از نرده‌ها در خیابان شیرازی حدفاصل میدان توحید تا میدان شهدا توسط کسبه آن منطقه جمع‌آوری شده و با ورود نیروی انتظامی در حال نصب مجدد است. علاوه بر این نرده‌گذاری حدفاصل میدان توحید تا سمت چهارراه ابوطالب را کامل اجرا نکرده بودیم و در حال نصب بودیم و فعلاً متوقف شده است.

وی با اشاره به اینکه نرده‌گذاری در میدان توحید تا چهارراه ابوطالب با اخذ مجوزهای لازم از مراجع مربوطه بوده است افزود: نماینده پلیس راهور نیز در جلسه‌ای در این حوزه حضور داشته و اطلاعی ندارم آیا مصوبه جدیدی برای این جمع‌آوری داشتند یا خیر.

نیشابوری ادامه داد: چاره‌ای جز اجرای مسیر بی.آر.تی در مشهد نداریم؛ در مسائل این‌چنینی که تبعات اجتماعی نیز دارد سلایق و نظرات مختلف مطرح می‌شود و واقعیت این است که در ۵ تا ۶ سال گذشته حتی به طول یک متر مسیر بی.آر.تی ایجاد نکردیم و این یک واقعیتی است که باید با کمال تاسف عنوان کنیم.

مدیرعامل اتوبوسرانی مشهد خاطرنشان کرد: باز با کمال تاسف باید بگوئیم تعداد روزهای ناسالم ما با شهر تهران در سال‌جاری برابری می‌کند و این بسیار جای تاسف دارد و طبق مطالعاتی که صورت گرفته سهم منابع آلاینده متحرک (ماشین، موتورسیکلت و وسایل نقلیه) در آلایندگی هوا حدود ۷۰ درصد بوده و حتی تا ۹۰ درصد عنوان شده است.

نیشابوری افزود: باید به حمل و نقل عمومی اولویت دهیم زیرا محدودیت‌هایی برای خودروهای شخصی ایجاد می‌کند و این را باید بپذیریم تا مردم به خودروهای حمل و نقل عمومی روی بیاورند. ۲۲۵۰ کیلومتر طول خطوط اتوبوسرانی ما در مشهد است و متاسفانه خطوط ویژه‌ای که احداث شده به طول ۱۶ کیلومتر است و اینها با یکدیگر تناسبی ندارد و سهم خودروهای حمل و نقل عمومی از معابر شهری را نداده‌ایم.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =