۱۸۰۲ شرکت تجاری و تعاونی در مشهد ثبت شد

ثبت شرکت

رئیس اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مشهد گفت: در شش ماهه نخست امسال، ۱۸۰۲ شرکت تجاری و تعاونی در مشهد ثبت شده است.

طلعت سادات شریعت‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس با اعلام ثبت ۱۸۰۲ شرکت تجاری و تعاونی در شش ماهه نخست امسال از ثبت ۱۶۴۱ شرکت تجاری و ۱۶۱ شرکت تعاونی و ۳۲۰ موسسه غیرتجاری در ۶ ماهه منتهی به شهریور ۱۳۹۶ خبر داد و اظهار داشت: در این مدت ۱۰ هزار و ۶۰۱ مورد تغییرات ثبت شده و ۱۲ هزار و ۷۱۶ مورد پلمب دفتر و روزنامه کل انجام شده و ۲۷۵ مورد اظهارنامه کارت بازرگانی صادر شده است.

شریعت‌زاده گفت: از ۱۰۲ هزار شرکت و موسسه  موجود در استان خراسان رضوی، ۳۵۱ شرکت تجاری و تعاونی و ۱۶ موسسه در شش ماهه نخست امسال منحل شده است.

رئیس اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مشهد با اشاره به تحولات صورت گرفته در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری و انجام امور مرتبط با ثبت و تغییر شرکت‌ها به صورت الکترونیکی و برخط از عدم نیاز مراجعات متعدد حضوری متقاضیان به اداره ثبت شرکت‌ها خبر داد و افزود: با راه‌اندازی سامانه جامع ثبت شرکت ها در کل کشور دیگر نیاز به مراجعات مکرر ارباب رجوع به اداره ثبت شرکت‌ها نیست و ثبت تاسیس و تغییرات به صورت برخط و لحظه‌ای در هر ساعت از شبانه روز در سامانه جامع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری به آدرس irsherkat.ssaa.ir امکان‌پذیر است.

شریعت زاده تاکید کرد: متقاضیان باید پس از ثبت‌نام اینترنتی مدارک خود را از طریق پست به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال و از طریق همان سامانه روند انجام درخواست خود را پیگیری کنند و لازم است فقط یک‌بار و پس از اتمام فرایندکاری جهت امضای دفاتر الکترونیک به اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مراجعه کنند.

 وی در زمینه ارائه خدمات در شهرستان‌ها افزود: در راستای سیاست‌های سازمانی تمام امور مرتبط با ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری در مرکز استان به صورت متمرکز انجام می‌شود و متقاضیان ساکن در شهرستان نیز پس از طی مراحل تکمیل درخواست در سامانه جامع ثبت شرکت‌ها و ارسال مدارک با مراجعه به ادارات ثبت اسناد و املاک شهرستان محل سکونت و امضای دفتر الکترونیک آگهی تاسیس یا تغییرات خود را دریافت می‌کنند.

شریعت زاده در زمینه زمان انجام درخواست تغییرات و تاسیس برای اشخاص حقوقی اظهار داشت: از زمان وصول مدارک از طریق پست و در صورت کامل بودن مدارک ارسالی پس از ۴۸ ساعت مراجعان می‌توانند جهت اخذ پیش‌نویس و امضای دفاتر الکترونیک به اداره ثبت شرکت‌ها مراجعه و همچنن پاسخ به درخواست تعیین نام شرکت‌ها به روز انجام می‌شود.

وی با اشاره به نواقص موجود در مدارک ارسالی از سوی متقاضیان که سبب طولانی شدن روند انجام کار می‌شود از متقاضیان درخواست کرد با مطالعه دقیق راهنمای سامانه و اعلامیه‌های شماره ۹ و ۱۱ که مربوط به موارد نقص ورود اطلاعات است نسبت به ارسال درست مدارک و اطلاعات اقدام کنند.

رئیس اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مشهد در پایان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته به منظور ارائه خدمات سریع و آسان از عموم مراجعان جهت ثبت تاسیس یا تغییرات شرکت و موسسات درخواست کرد تا بدون مراجعه به واسطه‌ها و تحمیل هزینه‌های اضافی به سامانه جامع ثبت شرکت‌ها مراجعه و شخصاً اقدام کنند.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =