احداث ۲۷۹۰ واحد مسکن در حاشیه شهر مشهد

مسکن
مدیر‌عامل سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد گفت: ۲۷۹۰ واحد مسکونی مناسب با مساحت زیربنایی ۲۷۱ هزار و ۸۰ مترمربع تحت عنوان پروژه‌های عمرانی ذکر شده احداث یا در حال احداث است که درمجموع ارزش قرارداد این پروژه‌ها به میزان ۲۴۳۷ میلیارد ریال بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، حسین جنگی اظهار داشت: ساخت مسکن مناسب در حاشیه کلان شهرها یکی از راهکارهای جلوگیری از حاشیه‌نشینی و بافت‌های ناکارآمد شهری است.

وی با اشاره به اینکه یکی از رسالت‌های این سازمان ساخت مسکن مناسب در حاشیه شهر مشهد است، افزود: در این راستا ضمن شناسایی زمین‌های دارای قابلیت ساخت مسکن مناسب در محدوده شهر و به ویژه مناطق غیربرخوردار، تاکنون نسبت به مشارکت در احداث ۲۷۹۰ واحد مسکن مناسب در حاشیه شهر اقدام شده است. 

مدیرعامل سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد با توجه به این موضوع که مسکن به دلیل ماهیت دوگانه مصرفی و سرمایه‌ای خود می‌تواند در چند بعد، عامل توسعه پایدار شهری باشد، اظهار کرد: برخی از این عوامل شامل ساماندهی و بهسازی زیرساخت‌ها و امور زیربنایی، نحوه ساخت و ساز، وضعیت عرضه و تقاضا بوده که توجه نداشتن به این ابعاد ایجاد نارضایتی و مشکلات اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

جنگی ادامه داد: در این راستا ساخت مسکن مناسب، بهینه و الگوسازی آن در مناطق حاشیه شهر مشهد، در دستور کار سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد قرار گرفته که ۴ پروژه عمرانی در محدوده‌های مختلف ایجاد شده است از جمله می‌توان به پروژه‌های سبحان، رسالت، کوثر و محمدیه اشاره کرد. 

وی تاکید کرد: ۲۷۹۰ واحد مسکونی مناسب با مساحت زیربنایی ۲۷۱ هزار و ۸۰ مترمربع تحت عنوان پروژه‌های عمرانی ذکر شده احداث یا در حال احداث است که درمجموع ارزش قرارداد این پروژه‌ها به میزان ۲۴۳۷ میلیارد ریال بوده است. همچنین از میزان ۲۷۹۰ واحد مسکن، ۴۶۱ واحد، کل سهم شهرداری از این پروژه‌ها بوده است.

مدیرعامل سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: این اقدامات به منظور ارتقای بافت شهری، به ویژه در پیرامون شهر و بافت فرسوده، نسبت به تعریف پروژه‌های مشارکتی و ارائه زمین و پروانه، نظارت بر اجرا توسط شهرداری و ساخت از سوی سرمایه‌گذار و بهره‌برداری به صورت مشترک بر مبنای قدرالسهم طرفین انجام می‌شود.

جنگی با بیان اینکه، سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد در راستای اقتصاد مقاومتی به دنبال تعریف پروژه‌های دیگری به منظور ساخت مسکن مناسب در سایر مناطق کم برخوردار شهر است، خاطر نشان کرد: این اقدامات در راستای اهداف سازمانی و تامین مسکن مناسب قشر کم برخوردار و همچنین الگوسازی ساخت مسکن در حاشیه شهر بوده که امید است، این الگوسازی به جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز کمک کند.

وی اضافه کرد: واحدهایی که شهرداری تحویل می‌گیرد به صورت معوض به مالکان که ملکی در مسیر دارند یا پیمانکارانی که از شهرداری طلب دارند، واگذار می‌شود.

Screenshot

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =