تغییر نام ۶۰ معبر شهری در مشهد

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با اشاره به تغییرنام  معابر هم‌نام مشهد گفت: در شهر مشهد حدود ۳۰ نام در ۹۰ معبر تکرار شده است که اگر نام این معابر تعویض شود ۶۰ معبر نام جدید خواهند گرفت.

احسان اصولی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص تغییرنام  معابر هم‌نام مشهد، اظهار کرد:  سال گذشته مصوبه‌ای در شورا فرستادیم و شهرداری را در خصوص برطرف کردن نام‌های تکراری در سطح معابر مکلف کردیم، زیرا این امر برای شهروندان، آتش نشانان، اورژانس و اداره پست هزینه و فاصله از دست رفته ایجاد می‌کرد.

 

وی افزود: در شهر مشهد حدود ۳۰ نام در ۹۰ معبر تکرار شده است که اگر نام این معابر تعویض شود ۶۰ معبر نام جدید خواهند گرفت. ازآن‌جایی که نمی‌خواستیم در این امر غیرکارشناسانه عمل کنیم از شهرداری خواستیم  این کار را با مطالعات دقیق انجام دهد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد بااشاره به اینکه در سازمان فرهنگی برای این امر مشاور در نظر گرفته شده است، بیان کرد: با استفاده از راهنمایی مشاور در سطوح مختلف، نظر سنجی و تکنیک‌های علمی و پژوهشی شاخص‌ها و اولویت‌هایی را مشخص کردیم.

اصولی ادامه داد: در همین راستا مصاحبه‌هایی  با مردم در محله وخیابان‌ها داشتیم و در طی آن مشخص شد مردم نسبت به نام معبر خود احساس تعلق دارند یا خیر . لذا در طی این مسیر به این جمع بندی رسیدیم که  در فاز اول نام معابری را تغییر دهیم که  مردم نسبت به نام  آن معابر کمتر  اهمیت می‌دهند. به عنوان مثال در منطقه دو و سه دو معبر به نام رسالت وجود دارد و در طی نظرخواهی‌های انجام شده  به این نتیجه رسیدیم که نام رسالت در منطقه سه حفظ و منطقه دو تعویض شود.

وی ادامه داد:  با توجه به نظرخواهی مردم و براساس استانداردهای تعیین شده و دسته‌بندی‌ها که شامل نام شهدا، عناصر طبیعی، مشاهیر  و… است در کمیته نام‌گذاری تصمیم‌گیری‌های لازم انجام خواهد شد. به زودی شاهد تغییر نام معابر با توجه با آمار و شاخص‌های تعیین شده نزدیک به آن چیزی که خواست مردم بوده است، خواهیم بود.

منبع:ایسنا

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =