رسیدگی به بیش از ۲۰ هزار پرونده در شورای حل اختلاف شهرداری مشهد

 

شورای حل اختلاف

مدیرکل دادگاه‌های عمومی و انقلاب مشهد گفت: تا کنون به بیش از ۲۰ هزار پرونده در شورای حل اختلاف رسیدگی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس حسن صادقی‌نیا عصر امروز در بازدید از شعبه شورای حل اختلاف ویژه دعاوی پرونده‌های شهرداری اظهار داشت: تأثیر شعب حل اختلاف باید مد نظر قرار گرفته شده و به فعالیت‌های آنها نظارت مناسب داشت زیرا احکام صادر شده توسط آنها به مانند احکام دادگستری لازم‌الاجرا هستند.

وی راه‌اندازی شعبه شورای حل اختلاف برای رسیدگی به پرونده‌های شهرداری را اقدامی مؤثر برای کاهش پراکندگی آنها دانست و بیان کرد: برای بهبود خدمات رسانی در این حوزه باید فضای مناسبی توسط مدیریت شهری برای آن در نظر گرفته شود.

مدیرکل دادگاه‌های عمومی و انقلاب با بیان اینکه راه اندازی شعبه حقوقی برای شعبه شورای حل اختلاف پرونده‌های شهرداری اهمیت زیادی دارد، تصریح کرد: برای رسیدگی به این مسئله یکی از معاونان مجتمع قضایی را برای فعالیت در بخش حقوقی معرفی شود.

صادقی‌نیا با بیان اینکه تا کنون ۲۰ هزار پرونده در شعبه شورای حل اختلاف ویژه دعاوی شهرداری مشهد رسیدگی شده است، خاطرنشان کرد: در صورتیکه پیگیری این پرونده‌ها به دادگستری واگذار شده بود ۵۰ درصد از آنها به نتیجه نمی‌رسید.

وی در ارتباط با جنبه‌های مثبت عملکرد شعبه شورای اختلاف شهرداری مشهد تأکید کرد: استفاده از بدنه تخصصی شهرداری یکی از مزایای بسیار مهم در شورای حل اختلاف شهرداری مشهد مقدس است.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 3 =