شورای شهر مشهد از تغییر کاربری “کوهستان پارک” ممانعت می‌کند

 

انتظاری هروی

رئیس شورای شهر مشهد گفت: شورای شهر با تمام توان از تغییر کاربری کوهستان پارک شادی مشهد ممانعت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، ابوالفضل انتظاری‌هروی ظهر امروز در بازدید از خبرگزاری تسنیم خراسان‌رضوی اظهار داشت: در شرایط حساسی که کشور قرار دارد، نقش مردم در امیدواری به نظامی که خدمت صادقانه می‌کند و مخلصانه خدمات انجام می‌دهد، بسیار حساس است.

وی افزود: روز خبرنگار فرصتی است برای خداقوتی، روزی که خون شهدا به پای آن ریخته شده و این روز برای همه رسانه‌ها و خبرنگاران که در جهت آگاهی‌بخشی به مردم و بسترسازی برای شفافیت‌سازی است، باید روز تاثیرگذاری باشد.

رئیس شورای شهر مشهد تصریح کرد: باید شهر مشهد و خوبی‌های آن به نقاط مختلف جهان منعکس شود، ضمن اینکه تعامل سازی بین مدیریت شهری و خبرنگاران باید شکل بگیرد. خبرنگاری شغل انبیاء است چراکه کار خبرنگاران اطلاع‌رسانی به مردم است و سبب از بین بردن ندانستن‌ها در جامعه می‌شود.

انتظاری‌هروی با بیان اینکه روزی ۳.۵ میلیاردتومان در بخش خدمات شهری به مردم مشهد خدمت‌رسانی می‌شود، اظهار داشت: چهار میلیارد تومان فعالیت‌های عمرانی صورت می‌گیرد که در راستای آن شاهد زیبایی در چشم‌انداز فضای شهر مشهد هستیم.

وی افزود: سرانه فضای شهر مشهد در حال حاضر ۲ متر افزایش یافته و به ۶میلیون متر مربع رسیده، در بحث حمل و نقل و نوسازی تاکسی نیز با رشد خوبی روبه‌رو هستیم. در بحث اشتغال نیز شهرداری حضور فعالی داشته و ۱۸۰۰ سرپرست خانوار در فضای سبز و فعالیت‌هایی از این دست مشغول به‌کار هستند و به‌گفته بسیاری از مسئولان فعالیت‌های مدیریت شهری سبب ایجاد سرمایه اجتماعی برای شهر مشهد شده است.

رئیس شورای شهر مشهد در پاسخ به سئوالی مبنی بر نظارت شهرداری و شورای شهر بر سازمان همیاری شهرداری‌ها اظهار داشت: سازمان همیاری شهرداری‌ها سازمانی است که شهرداری‌های کشور در تشکیل آن نقش داشتند و در حال حاضر زیر نظر استانداری و وزارت کشور است بنابراین فعالیت‌های انجام شده در سازمان شهرداری‌ها در حیطه نظارت شورای شهر نیست.

وی بیان کرد: بودجه‌های این سازمان نیز توسط دولت تامین می‌شود و دیوان محاسبات نسبت به مباحث آن نظارت دارد؛ البته در بحث قضاوت سازمان بازرسی و دستگاه‌های قضایی ورود پیدا می‌کنند. جلساتی را در شورا داشتیم که پیش بینی و پیشگیری می‌شود و شورا گرایش مستقیم به سازمان شهرداری‌ها نداشته و نخواهد داشت.

انتظاری‌هروی با اشاره به وضعیت کوهستان پارک مشهد گفت: در رابطه با کوهستان پارک در شورای سوم و مدیریت شهرداری مشهد بحث‌هایی شد که در اختیار شهرداری قرار گیرد اما کوهستان پارک در اختیار شرکت شاهد است و سرمایه‌گذار آن فرزندان شاهد هستند به همین دلیل از طریق بانک ملت قرار بود تبادلاتی صورت گیرد و این مجموعه در اختیار بانک دی قرار گرفت، یکی از عمده سهام‌داران آن نیز بنیاد شهید است.

رئیس شورای شهر مشهد افزود: بارها صحبت کردیم که کوهستان پارک متعلق به مردم و زائران است و مردم اوقات فراغت خود را سال‌ها در آن می‌گذراندند اما هنوز نتوانستیم به نتیجه مناسبی برسیم چرا‌که قرار بود این مکان مرتفع‌سازی شود که شهرداری و شورای شهر با آن مخالفت کرد.

وی خاطرنشان کرد: ریاست کمیسیون ماده ۵ طبق قانون شهرداری، بر‌عهده استاندار است  و باید این فضا باقی بماند برای مردم و ما تلاش خواهیم کرد که تغییر کاربری شکل نگیرد؛ البته تصمیم سازی درباره تغییر کاربری کوهستان پارک مشهد بر عهده کمیسیون ماده ۵ است اما شورای شهر تمام تلاشش را برای حفظ این پارک انجام می‌دهد.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 1 =