عذرخواهی بیل‌گیتس بابت ساخت ترکیب Control +Alt +Delete!

 
عذرخواهی بیل‌گیتس بابت ساخت ترکیب Control +Alt +Delete!به گزارش  خبرگزاری میزان،بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت در مصاحبه‌ای اعتراف کرد که مجبور کردن کاربران برای فشار دادن کلید ترکیبی Control-Alt-Delete برای ورود به یک کامپیوتر اشتباه بوده است.

وی در این مصاحبه به روز‌های نخستین حضور خود در مایکروسافت و تصمیم گیری برای کلید‌های Control-Alt-Delete را مورد بحث قرار داد و گفت: “این یک اشتباه بود”، ما می‌توانستیم یک دکمه داشته باشیم، اما فردی که طراحی صفحه کلید را در شرکت IBM بر عهده داشت نمی‌خواست تنها یک کلید را طراحی کند.

بیل گیتس گفته است دیوید برادلی، مهندسی که در IBM (شرکت بین المللی ماشین‌های تجاری که در حوزه فناوری نیز بسیار فعال است) کار می‌کرد، ترکیبی را که در اصل برای راه اندازی مجدد کامپیوتر طراحی شده بود اختراع کرد، اما من آن را معروف کردم.

برادلی در مصاحبه‌ای گفته بود: بیل گیتس از این موضوع ناراحت است در حالیکه این ترکیب هنوز در ویندوز ۸ وجود دارد، به کاربران اجازه می‌دهد تا یک دستگاه را قفل کرده یا به مدیر وظیفه دسترسی داشته باشند. هنوز هم ممکن است عده‌ای از کاربران از الزامات سنتی Control-Alt-Delete استفاده کنند و تعدادی از شرکت‌های فعال در ویندوز XP و ویندوز ۷ نیز هر روز از کاربرد‌های این ترکیب بهره می‌برند.

 

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − یک =