هشت میلیون و ۵۰۹ هزار زائر به خراسان رضوی سفر کردند

هشت میلیون و 509 هزار زائر به خراسان رضوی سفر کردند

مهدی فروزان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۵٫۸  درصد کاهش دارد.

وی افزود: ۶۴۱   هزار و  ۸۷۸ نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده‌ای و عمومی به  استان  وارد شده‌اند که در مقایسه با سال قبل، ۹ درصد کاهش داشته است. 

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: ۲۵۱  هزار و ۵۷  نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده‌اند که با رشد ۲٫۵ درصدی همراه بوده است.

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه‌ها به استان وارد شده‌اند را  نیز ۱۲۸  هزار و ۸۲۸  نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته ۱۸٫۱ درصد کاهش داشته است. 

وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز ۲۵ اسفند ماه گذشته تا هفت فروردین سال جدید به استان وارد شده‌اند هم هفت میلیون و  ۴۸۸  هزار و ۱۰۰  نفر می‌باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش ۵٫۵ درصدی مواجه بوده است.

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد هم گفت: از تاریخ ۲۵ اسفند ماه گذشته تا  هفت  فروردین سال جاری پنج میلیون و  ۱۶۵  هزار و  ۵۲۲   نفر به این کلانشهر  وارد شده‌اند که در مقایسه با سال گذشته، ۳٫۳ درصد کاهش دارد.

وی افزود: ۴۷۶  هزار و  ۹۲۲ نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده‌ای و عمومی به مشهد وارد شده‌اند که در مقایسه با سال قبل، ۸٫۵  درصد کاهش داشته است. 

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: ۲۵۱ هزار و  ۵۷  نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد سفر کرده‌اند که با رشد ۲٫۵ درصدی همراه بوده است.

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه‌ها به مشهد وارد شده‌اند را  نیز ۱۲۸  هزار و ۶۱۱ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته ۱۷٫۹ درصد کاهش دارد.

وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود در روزهای ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا هفت فروردین سال جدید به مشهد وارد شده‌اند هم چهار میلیون و ۳۰۸ هزار و ۹۳۲  نفر می‌باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش ۲٫۴ درصدی مواجه بوده است.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =