واحدهای ورشکسته مصنوعی خراسان رضوی احیا می‌شوند

راضیه علیرضایی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: احیای واحدهایی که به علت وضعیت ورشکسته شده و قابلیت فعالیت مجدد دارند به عبارت دیگر ورشکسته مصنوعی هستند در دستور کار قرار دارد.

راضیه علیرضایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: برای داشتن حسابداری صنعتی و رویه‌های شفاف در صنایع کوچک فرآیندهایی باید وجود داشته باشد که مرتب پایش شده و اصلاح شود ضمن اینکه مالیات بر ارزش افزوده باید از سود راحت تولید گرفته شود و نه اینکه واحد را تحت فشار قرار دهد.

وی با اشاره به عملکرد سامانه بهین یاب و پداخت تسهیلات رونق تولید در خراسان رضوی، بیان کرد: مجموعا در استان ما به ۴۴۶ واحد تولیدی تسهیلات از محل رونق تولید به مبلغ ۴۰۲ میلیارد  تومان پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بیان کرد: همچنین در مجموع ۱۵۵۰ واحد در استان ۹۶۴ میلیارد تسهیلات دریافت کرده‌اند که بخشی از آن از محل رونق تولید و بخشی دیگر نیز مستقیم از منابع بانک‌ها بوده است.

علیرضایی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که برخی از واحدها دارند این است که به علت نیمه تعطیل بودن، داشتن چک برگشتی  و یا راکد بودن نمی‌توانند تسهیلات دریافت کنند و سامانه بهین یاب نیز برای همین موضوع طراحی شده است.

وی با بیان اینکه به هیچ عنوان نباید اصرار داشت واحدی که طول عمر فعالیتش به اتمام رسیده دوباره فعالیت داشته باشد، تصریح کرد: برخی از تولیدات از رده تولید و یا مصرف خارج بوده و باید به سرعت باری تغییر آنها و تسهیل فرآیند سرمایه‌گذاری آنها اقدام کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بیان کرد: البته باید در نظر داشت که در دوران تحریم‌ها به صورت مصنوعی به ورشکستگی کشیده شده‌اند و با توجه به اینکه هم اکنون اشتغال یکی از مهم‌ترین سرفصل‌های عملیاتی است باید به حفظ اشتغال آنها کمک کرده و روش شراکت برای حفظ کارگران آنها از اقدامات در دستور کار است.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 15 =