ویژه برنامه‌های مراسم احیاء شب‌های قدر در بارگاه منور رضوی اعلام شد

احیا شب قدر حرم امام رضا

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: ویژه برنامه‌های احیاء شب‌های قدر و مراسم‌های سوگواری شهادت امام علی(ع) در بارگاه منور رضوی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدجلال حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: همزمان با فرارسیدن لیالی قدر و سالروز ضربت خوردن و شهادت مظلومانه امیر مومنان، حضرت علی(ع) ویژه برنامه‌های احیاء شب‌های قدر و مراسم‌های سوگواری شهادت مظلومانه مولود کعبه، امام علی(ع) در بارگاه منور رضوی برگزار می‌شود.

وی افزود: مراسم‌های احیاء از ساعت ۲۱ تا ۱ بامداد روزهای سه‌شنبه، پنجشنبه و شنبه بیست‌وسوم، بیست‌و‌پنجم و بیست‌وهفتم خرداد ماه در صحن جامع رضوی حرم مطهر امام رضا(ع) و دیگر صحن‌ها و رواق‌های این مکان مقدس برگزار می‌شود.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی در رابطه با برنامه‌های مراسم‌ نخستین شب قدر، خاطرنشان کرد: در شب ‌نوزدهم آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی سخنرانی و مراسم احیاء این شب را خواهد داشت و مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) مهدی سروری و حمید اکبری به قرائت دعای جوشن کبیر و سیدجعفر ماهرخسار و مهدی سروری به عزاداری و مرثیه سرایی می‌پردازند.

حسینی در رابطه با برنامه‌های مراسم دومین شب قدر، تصریح کرد: در شب ‌بیست‌ویکم حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی سخنرانی و مراسم احیاء این شب را خواهد داشت و مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) رضا نبوی و امیر عارف به قرائت دعای جوشن کبیر و رضا قانع و رضا نبوی به عزاداری و مرثیه سرایی می‌پردازند.

وی در رابطه با برنامه‌های مراسم سومین قدر، تاکید کرد: در شب ‌بیست‌وسوم حجت‌الاسلام ناصر رفیعی سخنرانی و مراسم احیاء این شب را خواهد داشت و مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) حجت‌الاسلام مهدی شجاع و علی برادران به قرائت دعای جوشن کبیر و احمد واعظی و علی ملائکه به عزاداری و مرثیه سرایی می‌پردازند.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: مراسم‌های شام  ضربت خوردن و شام شهادت امام علی(ع) که از ساعت ۲۱ تا ۲۳:۳۰ روزهای چهارشنبه و جمعه بیست‌وچهارم و بیست‌وششم خرداد در صحن جامع رضوی برگزار می‌شود حجت‌الاسلام محسن قرائتی به ایراد سخن می‌پردازد.

حسینی بیان کرد: در مراسم روز ضربت خوردن نخستین امام شیعیان که از ساعت ۱۱:۴۵ تا ۱۴:۱۵ روز چهارشنبه بیست‌وچهارم خرداد ماه در رواق امام خمینی(ره) برگزار می‌شود حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی سخنرانی می‌کند و در مراسم روز شهادت آن امام همام هم که مصادف با روز جمعه شده است آیت‌الله سیداحمد‌ علم‌الهدی همزمان با خطبه‌های نماز جمعه سخنرانی می‌کند و در این مراسم‌ها مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) امیر عارف، علی ملائکه و کاظم ذوقیان به عزاداری و مرثیه سرایی می‌پردازند.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 4 =