احیای پدیده سایر سرمایه‎گذاری‎ها را نیز روان می‌کند

 

نماینده مردم چناران و طرقبه شاندیز در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر سرمایه و ظرفیت بزرگ پدیده را احیا کنیم، سایر سرمایه‌گذاری‌ها نیز روان می‌شود.
به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، محمد دهقان روز گذشته در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در طرقبه و شاندیز، اظهار کرد: ظرفیت ویژه‌ای در این منطقه برای سرمایه‌گذاری وجود دارد و علیرغم اینکه دشمنان انقلاب به لحاظ مالی بر کشور فشار آوردند اما بهترین زمان توجه به سرمایه‌گذاری داخلی است.
وی با بیان اینکه شهرستان طرقبه شاندیز به تنهایی می‌تواند به اندازه برخی استان‌ها سرمایه جذب کند، عنوان کرد: در این شهرستان می‌توان چند هزار میلیارد تومان سرمایه جذب کرد. تمام شهرستان‌های خراسان به ویژه شهرستان‌هایی که قرابت ویژه‌ای به مشهد دارند همچون طرقبه شاندیز، گلبهار و چناران، دارای ظرفیت جذب سرمایه هستند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: اگر به صورت پایلوت برنامه‌ریزی شود و مسئولان استان وقت بگذارند تا اشکالات و موانعی که عمدتا مدیریتی است را برطرف کنند، این شهرستان و همچنین گلبهار و چناران به اندازه بسیاری از استان‌های کشور ظرفیت جذب سرمایه را دارند.
دهقان بیان کرد: در سال گذشته ۲۸٫۵ میلیون خودرو از پل پرتوی وارد طرقبه و شاندیز شده که البته بخشی بومی خود منطقه است اما بخش مهمی از مشهد و یا سراسر کشور برای گردش به این شهرستان می‌آیند. این امر ظرفیت سرمایه‌گذاری را نشان می‌دهد.
نماینده مردم چناران و طرقبه شاندیز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در این شهرستان مشکلی وجود دارد که بیان می‌کنند جمعیت ۷۰ هزار نفر است در حالی که ۵۰ میلیون جمعیت دارد، تصریح کرد: مردمی که برای گردشگری به این منطقه وارد می‌شوند، در روزهای آخر هفته مشکل رفت و آمد دارند و ترافیک سنگین است.
وی ادامه داد: برای راه‌حل این موضوع مطالعه صورت گرفته و کمک و حمایت نیاز دارد تا دو مسیر طرقبه و شاندیز که از قبل طراحی شده و هر دو از راهی غیر از پل پرتوی به مشهد متصل می‌شوند، انجام شود. این امر مشارکت و همت می‌خواهد. بین دو شهر نیز بزرگراهی تعریف شده که بزرگراه طرقبه، شاندیز و گلمکان بوده و در طرقبه و شاندیز باقی مانده است. در سفر استانی مصوب شد اما هنوز ریالی از هیچ کدام از مبالغ سفرهای استانی داده نشده است. این کار در روان شدن ترافیک و پدافند غیرعامل موثر خواهد بود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: این شهرستان ظرفیت ایجاد چندین چالیدره را دارد. در موضوع پدیده نیز خود آقای رشیدیان باید ورود پیدا می‌کردند و وقت می‌گذاشت. اکنون این سرمایه و ظرفیت بزرگ نباید معطل بماند. اگر این سرمایه را احیا کنیم، سایر سرمایه‌گذاری‌ها نیز روان می‌شود.
دهقان با بیان اینکه گردشگری منافاتی با بسیاری از امور ندارد، عنوان کرد: به طور مثال اگر فردی بخواهد در مکانی دامداری بزند، بیان می‌کنند که این امکان وجود ندارد چون گردشگری است. دامداری و برخی صنایع مانند صنایع تبدیلی منافاتی با گردشگری ندارد، یکی از مشکلات ما نیز این مساله است.
نماینده مردم چناران و طرقبه شاندیز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در خصوص واگذاری زمین نیز باید مصوبه اصلاح شود زیرا فرد می‌خواهد در زمین خود سرمایه‌گذاری کند. این نیز یک نوع سرمایه‌گذاری و اقتصاد مقاومتی است تا برای فعالیت‌های خُرد اقتصادی از روستاها خارج نشوند و به سمت کناره شهرها بروند.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 4 =