۱۸۵۵ روستای خراسان رضوی دارای اینترنت هستند

رشیدیان

استاندار خراسان رضوی گفت: هم اکنون ۱۸۵۵ روستا در خراسان رضوی دارای اینترنت هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نیشابور علیرضا رشیدیان صبح امروز در مراسم روز ملی روستا که در ده باف نیشابور برگزار شد، اظهار داشت:  رمز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران تمسک جستن به روش امام حسین (ع) و تقلید از واقعه عاشورا بوده و برپا داشتن مراسم عزای سیدالشهدا (ع) در واقع احیا کردن راه و روش امام همام و پرورش فرهنگ جهاد و ایثار و شهادت است.

وی توجه به روستاها و مناطق عشایری را یکی از روش‌های توزیع عادلانه امکانات وتوسعه متوازن دانست و خاطرنشان کرد: عشایر و روستائیان نقش اصلی را در ایجاد امنیت غذایی برای کشور داشته و باید به آنان اهمیت زیادی داد در همین راستا در ۳ سال گذشته ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار به بخش‌های روستایی در خراسان رضوی اختصاص داده شده است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: جذب تسهیلات در بخش روستایی و عشایری بیش از ۹۸ درصد در مقایسه با دوره گذشته رشد داشته و اقدامات انجام شده در حوزه ساماندهی دام نیز در طول ۳ سال گذشته نسبت به مدت مشابه در دوره قبل بیش از ۲۰۰ درصد  افزایش یافته؛ همچنین واحدهای ترویجی و تولیدی عشایری نیز ۲ برابر شده است.

رشیدیان با تأکید بر اهمیت تحصیل دانش آموزان عشایر در خراسان رضوی، بیان کرد: ۴۱ کانکس تا پایان امسال برای بهره‌برداری در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌گیرد تا علاوه بر تعداد موجود از آنها نیز برای آموزش جمعیت عشایر استفاده کنند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش بهداشت و درمان روستایی، اظهار داشت: هم اکنون ۱۴۲۲ خانه بهداشت روستایی در استان فعال بوده که ۹۶ درصد این جمعیت را زیر پوشش خدمات خود قرار داده‌اند.

استاندار خراسشان رضوی بیان کرد: همچنین ۲۳۸۹ روستا معادل ۷۰ درصد جمعیت روستایی از نعمت آب شرب سالم بهره‌مند هستند و ۲۱۶۷ روستا زیر پوشش آب و فاضلاب روستایی بوده که در۱۷۱۶ عدد از آنها مجتمع آبرسانی احداث شده است.

رشیدیان بهره‌مندی از خدمات دولت الکترونیک در روستاها را یکی از موضوعات اصلی در دستور کار برشمرد و خاطرنشان کرد:  در این راستا در خراسان رضوی ۱۵۳۳ روستا دارای سامانه دهیاری بوده و ۲۶۷۰ روستا از خدمات تلفن ثابت بهره‌مند هستند و ۲۴۱۷ روستا خدمات تلفن همراه داشته و علاوه بر  این ۱۸۵۵ روستا دارای اینترنت بوده و برای ۸۵۸ روستا در خراسان رضوی نیز این شبکه در حال احداث است.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + هفت =